febrero 14, 2012

Lista de Super Dobles de Harris Teeter

e-Vic items

  • Papel Santiario-Cottonelle Bath Tissue, 12 Roll, $6.97 Limite 2
    Compra 2, recibe cupon de $2.00 de descuento en un cupon
    -.50/2 Cottonelle bathroom tissue, 4 pk. +, SavingStar eCoupon (EXP 02/15)
    -$1.50 off Cottonelle Toilet Paper 12 pk. + AND Flushable Moist Wipes Imprime
  • Detergente-Wisk Laundry Detergent, 26-32 loads, $4.97 Limit 2
      -$1 off Wisk laundry detergent, 45 oz +, SS 1/15 = $2.97
  • Clorox Bleach, 82-96 oz, $1.77 Limite 2
      -.50/1 Clorox product (Facebook) Imprime =- 77¢
  • Bolsas de plastico-Hefty One Zip Bags, 15-22 ct., $1.57 Limiet 2
      -.75/2 Hefty OneZip bags, RP 11/13
      -$1/2 Hefty One Zip Bags Harris Teeter eCoupon = 32¢

Promicion de General Mills

  • Vegetales en lata-Green Giant Canned Vegetables, 14.5-15.5 oz, 75¢ ea.
      Compra 8, Ahorra $1 instantaneamente = 62¢
  •  Cereal-General Mills Cereals, $2.50
    Honey Nut Cheerios, Cookie Crisp, Golden Grahams, Lucky Charms, Reese Puffs, Cheerios Cinnamon Toast Crunch Compra 4, Ahorra $2 instantaneamente
      -$1/2 General Mills cereal, SS 1/22
      -$1/3 General Mills cereals, any, SS 1/08 (EXP 02/18)
     -$1/2 General Mills Honey Nut Cheerios cereal Imprime
      -.50/1 General Mills Honey Nut Cheerios cereal Imprime o Imprime
      -$1/2 Cheerios boxes, SS 1/22
      -$1/2 General Mills Cheerios cereals Imprime
      -.50/1 General Mills Cinnamon Toast Crunch cereal Imprime = $1
  • Barritas-Fiber One 90 Calorie Brownies, or Granola Bars, $2.50
    Compra 4, Ahorra $2 instantaneamente
      -$1/2 General Mills Fiber One chewy bars or 90 cal brownies Imprime
      -.75/1 Fiber One chewy bars, 90 calorie bars or brownies Imprime
      -.40/1 General Mills Fiber One 90 cal chewy bars or brownies, SS 1/08
      -.40/1 General Mills Fiber One reg or 90 cal chewy bars or brownies, SS 1/08
      -.40/1 General Mills Fiber One 90 cal chewy bars or brownies Imprime
      -.50/2 General Mills Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars, or 90 Calorie Brownies, SS 2/05
      -.40/1 General Mills Fiber One 90 Cal chewy bars or brownies Imprime = 75¢
  • Pasta-Betty Crocker Hamburger Helper Skillet Meals, $1.25
    Compra 4, ahorra $1 instantaneamente
      -$1/3 Betty Crocker Hamburger, Tuna or Chicken Helper Imprime
      -.75/3 Betty Crocker Hamburger, Tuna or Chicken Helper Imprime
      -.80/4 Betty Crocker Hamburger, Tuna or Chicken Helper Imprime
      -$1/5 Betty Crocker Hamburger Helper, SS 1/08
      -.80/4 Betty Crocker Hamburger, Tuna or Chicken Helper Imprime
      -.75/3 Betty Crocker Hamburger, Tuna, or Chicken Helper home cooked skillet meals, SS 2/05
      -.80/4 Betty Crocker Hamburger, Chicken or Tuna Helper printable =  50¢
  •  Cereal-General Mills Chex Cereals, $2.50
    Compra 4, Ahorra $2 instantaneamente
      -$1/2 General Mills cereal, SS 1/22
      -$1/3 General Mills cereals, any, SS 1/08 (EXP 02/18)
     -$1/2 Cheerios boxes, SS 1/22
      -$1/2 General Mills  cereals Imprime = $1
  • Arina para Pastel-Betty Crocker Cake Mix, $1.25
    Compra 4, Ahorra $1 instantaneamente
      -.75/1 Betty Crocker SuperMoist cake mix AND Ready to Spread Frosting, SS 1/22
  • Vegetales congelados de caja- Green Giant Frozen Boxed Vegetables, 10-12 oz, $1
    Compra 10, Ahorra $2 instantaneamente
      -.60/3 Green Giant frozen boxed vegetables, SS 1/08 = 44¢
  • Yogurt-Yoplait Greek Yogurt, 5.3-6 oz, $1
    Compra 10, Ahorra $2 instantaneamente
      -.50/2 Yoplait Greek yogurt, SS 1/22
      -.50/2 Yoplait Greek yogurt, SS 2/05 = 50¢
  • Masa para Galletas-Pillsbury Refrigerated Cookie Dough, $2.50
    Compra 4, Ahorra $2 instantaneamente
      -$1/2 Pillsbury Refrigerated cookie dough, SS 12/04
      -$1/3 Pillsbury Refrigerated cookie dough, SS 12/04
      -$1/3 Pillsbury refrigerated cookie dough, SS 12/11
      -$1/2 Pillsbury refrigerated cookie dough, SS 12/11
      -$1/3 Pillsbury refrigerated cookie dough, SS 1/08
      -.75/2 Pillsbury refrigerated cookie dough, SS 1/08
      -$1/2 Pillsbury refrigerated cookie dough Imprime = $1

Segunda Promocion de General Mills

  • Compra 15 Productos Participantes y obtendras $5 off  para tu proxima compra te imprimiran un coupon en la maquina registradora
  •  Yoplait Light Yogurt with Granola, $2.39
      -.75/1 Yoplait light yogurt with granola, SS 1/08, Imprime, or SS 2/05 = 56¢
  • Papas en caja-Betty Crocker Boxed Potatoes, $1
      -.50/2 Betty Crocker boxed potatoes, excl buds and pouch Imprime
      -.50/2 Betty Crocker boxed potatoes, excl Buds Imprime
      -.50/2 Betty Crocker boxed potatoes, excl Potato Buds and pouch, SS 2/05 = 17¢
  • Pan para empanizar-Progresso Bread Crumbs, $1.50
      -.50/1 Progresso Panko Crispy Bread crumbs, SS 1/08 = 17¢
  • Pan Refrigerado-Pillsbury Refrigerated Breads, $2
      -.40/2 Pillsbury Refridgerated Pizza Crust, Breadsticks, Loaves or Dinner Rolls, SS 12/11
      -.40/2 Pillsbury Italian meal breads, SS 12/11
      -.40/1 Pillsbury Crescent dinner rolls WYB pizza crust, breadsticks, loaves or dinner rolls, SS 1/08
      -.40/2 Pillsbury Refrigerated pizza crust, breadsticks, loaves or dinner rolls, SS 1/29 = 87¢
  • Pan Dulce refrigerado-Pillsbury Grands Sweet , 8 ct., $2
      -$1/2 Pillsbury Reg or Grands sweet rolls Imprime
      -.40/2 Pillsbury Reg or Grands sweet rolls, SS 12/04, SS 12/11, or Imprime
      -.30/1 Pillsbury Reg or Grands sweet rolls, SS 1/08
      -.40/2 Pillsbury Reg or Grands sweet rolls Imprime
      -.30/1 Pillsbury Sweet Rolls or Grands! Sweet Rolls, SS 2/05
      -.40/2 Pillsbury Reg or Grands sweet rolls Imprime = 66¢
  • Pan Refrigerado-Pillsbury Crescent Rolls, 8 ct., $2
      -.40/2 Pillsbury Crescent dinner rolls, SS 12/04 or SS 12/11
      -.55/3 Pillsbury Crescent dinner rolls, SS 12/11
      -.40/1 Pillsbury Crescent dinner rolls WYB pizza crust, breadsticks, loaves or dinner rolls, SS 1/08
      -.40/2 Pillsbury Crescent dinner rolls, SS 1/08
      -$1/3 Pillsbury crescent dinner rolls Imprime
      -$1/2 Pillsbury crescent dinner rolls Imprime
      -.40/2 Pillsbury Crescent dinner rolls, SS 1/29
      -.40/3 Pillsbury Crescent dinner rolls Imprime = 66¢

Compra 1 Lleva 1 Gratis

  • Pescado-Mrs. Paul’s Tilapia 7-7.2 oz, at $5.69 ($2.84)
      -$1 off Mrs. Paul’s seafood item Imprime = 84¢
  • Comida Congelada-Zatarain’s Meals for 2, 10.5-12 oz, at $3.49 ($1.74)
      -.50/2 Zatarain’s Frozen Entrees, RP 2/05
      -.50/3 Zatarain’s Frozen Entrees, RP 2/05 use .50/2, = $1.24
  • Helado-Blue Bunny Ice Cream 56 oz, at $6.99 ($3.49)
      -$1 off Blue Bunny novelty carton, 1.75 qt. Imprime = $1.49
  • Palomitas-Smart Balance Pop Corn, 12 oz at $3.29 ($1.64)
      -$3/3 Smart Balance product, (send 3 valentines ecards) Imprime = 64¢
  • Polvo de savor para bevidas-Crystal Light Drink Mix, 1.4 oz, at $4.95 ($2.48)
      -$1/2 Crystal Light drink mix Imprime = $1.48
Otras Especiales
  • Tocino-Smithfield Bacon, $3.50 ea.
      -$1/2 Smithfield Bacon, SS 1/29
      -$1 off Smithfield Bacon, SS 1/29 = $1.50
  • Albondigas-Cooked Perfect Meatballs, 24-32 oz, $5.99
      -$1 off Cooked Perfect Meatballs bag, RP 1/29 = $3.99
  • Mantequilla-Smart Balance Buttery Spread or Buttery Sticks, $1.70
      -.75/2 Smart Balance buttery spreads or sticks Imprime
      -$1/2 Smart Balance buttery spreads or sticks, SS 1/08
      -$3/3 Smart Balance product, (send 3 valentines ecards) Imprime use $1/2, = 70¢
  • Acompañantes refrigerados-Bob Evans Refrigerated Side Dishs, $3.50
      -B1G1 Bob Evans side dish, (sign up) Imprime
      -.35/1 Bob Evans Refrigerated Side Dishes, SS 11/13 (EXP 02/15), use B1G1, =$1.75
  • Leche-Smart Balance Enhanced Milk, $3
      -.75/1 Smart Balance milk Imprime o Imprime
      -$1 off Smart Balance enhanced milk, SS 1/08
      -$1.50 off Smart Balance enhanced milk, SS 1/08 (does not double)
      -.55/1 Smart Balance enhanced milk, SS 1/08
      -$3/3 Smart Balance product, (send 3 valentines ecards) Imprime use $1 off, = $1
  • Masa para Galletas-Nestle Toll House Cookie Dough, $2.50
      -$1.25/2 Nestle Toll House Refrigerated cookie dough Imprime = $1.25
  • Huevo-Horizon Organic Eggs, $3.99
      -.55/1 Horizon product Imprime = $2.89
  • Palos de Queso-Farm Rich Pretzel Bites or Mozzarella Sticks, $4.99
      -.75/1 Farm Rich snack Imprime
      -$1.50/2 Farm Rich product, SS 1/15
      -.75/1 Farm Rich product, SS 1/15, use $1.50/2, = $3.49
  • Van’s Blue Berry or Whole Grain Waffles, 8-9 oz, $3.33
      -$1/2 Van’s natural foods Imprime
      -$1 off Van’s natural foods (Facebook) Imprime use $1 off, = $1.33
  • Totino’s Pizza Rolls, 40 ct., $3
      -.40/2 Totino’s Pizza Rolls, SS 12/11
      -.35/1 Totino’s Pizza Rolls, SS 12/11
      -.40/2 Totino’s Pizza Rolls, SS 1/08
      -.35/1 Totino’s Pizza Rolls, SS 1/08
      -$1/2 Totino’s pizza rolls Imprime
      -.75/3 Totino’s Pizza Rolls, SS 1/29
      -.75/1 Totino’s Pizza Rolls, SS 1/29
    -.35/1 Totino’s Pizza Rolls, SS 1/29 use .75/1, = $1.50
  • Pizza-Digiorno Supreme or Pepperoni 12″, $6.50
      -$1/2 Digiorno pizzas, 12.6 – 36.8 oz Imprime  = $5.50
  • Nudos de Ajos-New York Brand Garlic Knots, $2.50
      -$1 off New York Brand garlic knots, SS 1/15
      -.50/1 New York Brand frozen product, SS 1/15
      -.40/1 New York Brand frozen product, SS 1/15
      -.50/1 New York frozen product, SS 2/05 use $1 off, = 50¢
  • Papas-McCain potatoes 16-30 oz, $2.50
    -$1 off McCain Purely Potatoes product (Facebook) Imprime
    -$1 off McCain Purely Potatoes, SavingStar eCoupon
    -$1 off McCain Sweet Potato Fries, SavingStar eCoupon use $1 off, = GRATIS despues de SavingStar
  • Cacahuates-Planters Peanuts, 16 oz, $3.50
      -$1.50/2 Planters peanuts, 4-21.25 oz, SS 1/29 = $2
  • Tomates-Furmanos Tomatoes, $1.50
      -.50/2 Furmano’s Tomatoes, RP 1/29 = $1
  • Arroz-Zatarain’s Rice Mix, $1.50
      -.50/3 Zatarain’s Rice Mixes Harris Teeter eCoupon
      -.50/3 Zatarain’s rice mixes Imprime or RP 2/05
      -.50/2 Zatarain’s Rice Mixes, RP 2/05 = $1
  • Sopa-Progresso Soup, $1.25
      -$1/4 Progresso soup Imprime
      -$1.25/4 Progresso Light soup Imprime
      -$1/4 Progresso soup cans, SS 1/08
      -$1/4 Progresso soup cans, SS 2/05 use $1.25/4, = 63¢
  • Barras de Granola-Nature Valley Granola Bars, $2.50
      -.75/2 Nature Valley granola bars 6 ct. +, Granola Nut Clusters or Granola Thins, SS 1/08
      -.75/2 Nature Valley granola bars, 6 ct. + Imprime
      -.50/2 Nature Valley Granola Bars 6 ct.+, Granola Nut Clusters, or Granola Thins, SS 2/05 = $1.50
  • Gomitas de Frutas-Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers, $2
      -.50/2 Betty Crocker Fruit shapes, (zip 77477) Imprime
      -.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, By the Foot, Roll-Ups or Gushers snacks, SS 1/08
      -.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-Ups, SS 2/05
      -.50/2 Betty Crocker Fruit Roll-Ups, Shapes, Gushers or By-The-Foot snacks Imprime = $1.50
  • Galletas Saladas-Nabisco Premium Saltines, $2.50
      -$1/2 Nabisco crackers Imprime
      -$1/2 Nabisco crackers, 9-16 oz Imprime = $1.50
  • Galletas-Keebler Fudge Shoppe Cookies, $1.99
      -.55/1 Keebler fudge stripes dark chocolate cookies, 11.5 oz , RP 2/19
      -.55/2 Keebler cookies, 6.6 oz +, RP 2/19 use .55/1, = 89¢
  • Papas Frtias-Cape Cod Potato Chips, $2.50
      -$1 off Cape Cod Potato Chips, 7 oz +, SS 1/15
      -$1/2 Cape Cod potato chips, 7 oz +, SS 1/15 use $1 off, = 50¢

Uso Personal

  • Pasta de Dental-Colgate Toothpaste 6.4 oz, $1.50
      -.50/1 Colgate toothpaste, 4 oz +, SS 1/29 (EXP 02/18)
      -.75/1 Colgate Optic White, Total Advanced or Sensitive Pro-Relief, 4oz+, SS 2/12 use .75/1, = GRATIS
  • Mucinex Product, $10.99
      -$1 off Mucinex product (Facebook) Imprime
      -$1 off Mucinex fast max multi symptom liquids Imprime = $8.99
  • Crema-Vaseline Intensive Care, $5.99
      -$1 off Vaseline Intensive Rescue, 3 oz +, RP 1/29 = $3.99
  • Gotas -Opti-Free Products, Express or Replenish, $7.99
      -$2 off Opti-Free Replenish and Express, (register) Imprime
      -$1 off Opti-Free Solution Imprime
      -$1.50 off Opti-Free RepleniSH or Express solution, 10 oz +, SS 1/29 use $1.50 off, = $4.99
  • Baterias-Energizer Batteries, AA or AAA 4 ct., $2.99
      -$1 off Energizer batteries, flashlight, USB wall or car charger, SS 1/01 (EXP 02/15)
      -.50/1 Energizer batteries, flashlight, USB wall or car charger, SS 1/01 (EXP 02/15) use $1 off, = 99¢
  • Comida para Gatos-Purina Tidy Cats, 14 lb, $5
      -$1 off Purina Tidy Cats, 7 lb +, RP 1/29 = $3
  • Pollo-Waggin Train Chicken Jerky 16 oz, $8.99
      -$3/2 Waggin Train dog treats, 3 oz +, SS 2/12 = $7.49
  • Premios para perros-Milo’s Kitchen Beef Jerky, $7.99
      -$2 off Milo’s Kitchen dog treats, 10 oz + Imprime
      -$1 off Milo’s Kitchen bag of home-style dog treats, RP 1/22 = $6.99
  • Comida enlatada para perros-Purina Alpo Canned Dog Food, 75¢
      -$1/8 Purina Alpo dog food (Facebook) Imprime
      -$1/8 Purina Alpo dog food cans Imprime
      -$1.50/10 Purina Alpo cans, SS 1/08 (EXP 02/20) use $1.50/10, = 45¢
  • Comida para gatos-Meow Mix Cat Food, 3.15 lb, $4.49
      -$1 off Meow Mix dry cat food, 3 lb +, RP 2/19  = $2.49
  • Comida para gatos-Purina Friskies Canned Cat Food, 50¢
      -$1/30 Purina 5.5oz cans of Friskies canned cat food , SS 1/15
      -$1/24 Purina  5.5oz cans of Friskies canned cat food,  SS 1/15
      -$1/20 Purina 5.5oz cans of Friskies canned cat food, SS 1/15 use $1/20, = 40¢
  • Comida para perros-Purina Beneful, 15.5 lb, $13.88
      -$2.50 off Purina Beneful dog food, 3.15 or 7 lb bag, RP 2/19 use $1.50 off, = $10.88

1 comentario: